IVO tillstånd

 

Silvia Punos

Enhetschef

Personlig Assistans
08 555 06 312

Silvia.punos@omsorgshuset.se

Sanna Germer

Biträdande Enhetschef
Personlig Assistans
076 318 03 28
sanna.germer@omsorgshuset.se

Malin Lilja
Enhetschef
Personlig Assistans
08-555 06 305
malin.lilja@omsorgshuset.se

Olivia Lundh-Berg
Enhetschef
Personlig Assistans
08-555 06 302
olivia.lundh-berg@omsorgshuset.se

Linda Holmquist
Enhetschef
Personlig Assistans
08-555 06 309
linda.holmquist@omsorgshuset.se

Åsa Lågland
Enhetschef 
Personlig Assistans
0722-30 71 26

asa.lagland@omsorgshuset.se

Annelie Malm
Adminstrativ assistent
Personlig Assistans
08-555 06 303
annelie.malm@omsorgshuset.se

Annika Öberg
Samordnare/Administrativ assistent
Tele: 072-230 71 57
Annika.oberg@omsorgshuset.se

Omsorgshuset har över 20 års erfarenhet av personlig assistans. Omsorgshuset har inga färdiga paketlösningar för assistansen utan Omsorgshuset, tillsammans med dig som kund utformar assistansen efter dina önskemål och behov. Det är du som vet hur just du vill ha din assistans och det är viktigt att du är delaktig och känner dig trygg och säker i din assistans. På Omsorgshuset är det DU och DINA personliga assistenter som är viktigast.

Vi har tillstånd från IVO och är godkända att få anordna personlig assistans i hela Sverige. Omsorgshuset har kunder från norr till söder. Vi bedriver även assistans via entreprenad i Tyresö kommun och på Region Gotland. 
 
Vill du veta mer om vad vi kan erbjuda dig, är du varmt välkommen att ringa oss, maila till oss eller komma förbi kontoret – så berättar vi mer.
 

Vi är stolta användare av det elektroniska tidsrapporteringssystemet AiAi inom vår personliga assistans. Det här är ett system som förenklar schemaläggning och tidsrapportering för våra kunder. I AiAi får du som brukare även tydligare information om din assistans.

Personlig assistans