Stockholm

Huvudkontoret

Besöksadress: Götalandsvägen 230 (hus 23), 125 45 Älvsjö
Postadress: Box 28, 125 21 Älvsjö

Tel. 08-555 06 300
Fax 08-555 06 360
info@omsorgshuset.se

VD
Kerstin Lundin
Tel. 08-555 06 300 vx
kerstin.lundin@omsorgshuset.se

MAS
Annemarie Tidal
Tel. 08-555 06 320
annemarie.tidal@omsorgshuset.se

Ekonomi och löner

Ekonomichef
Ann-Catrin Wallin
Tel. 08-555 06 310
a-c.wallin@omsorgshuset.se

Ekonomiassistent
Mimmi Jonsson
08-555 06 307
mimmi.jonsson@omsorgshuset.se

Personalhandläggare/löneadministratör
Jaana Joensuu
08-555 06 322
jaana.joensuu@omsorgshuset.se

Löneadministratör
Svitlana Kravchenko
08-555 06 308
svitlana.kravchenko@omsorgshuset.se 

Verksamhetsområde Personlig Assistans

Driftchef Personlig Assistans
Kerstin Lundin
Tel. 08-555 06 300 vxl
kerstin.lundin@omsorgshuset.se

Verksamhetschef
Isabella Hernsjö
Tel. 08-555 06 302
isabella.hernsjo@omsorgshuset.se

Enhetschef
Jessica Synnerfors 
Tel: 08-555 06 305
jessica.synnerfors@omsorgshuset.se 

Administrativ assistent
Annelie Malm
Tel. 08-555 06 303
annelie.malm@omsorgshuset.se

Enhetschef Lidingö - föräldraledig (vikarie Christin Viklund)
Pamela Mora Quevedo

Enhetschef Tyresö
Linda Holmquist
Tel: 08-555 06 309
linda.holmquist@omsorgshuset.se

Enhetschef Tyresö
Christin Viklund
Tel: 08-555 06 311
christine.viklund@omsorgshuset.se

Samordnare Tyresö
Lisa Knutsson
Tel: 08-555 06 324
lisa.knutsson@omsorgshuset.se

Verksamhetsområde Ledsagar- och avlösarservice

Stockholm Stads Ledsagarservice
Telefon: 08-508 400 50
Telefontid: Måndag till fredag 07:00-17:00

Vik. enhetschef 
Ramak Kabodvand
Tel. 08-555 06 372
ramak.kabodvand@omsorgshuset.se 

Enhetschef - föräldraledig (vikarie Ramak Kabodvand)
Malin Westerlund


Biträdande enhetschef - föräldraledig (vikarie Ramak Kabodvand)
Ida Zamzad
Tel. 08-555 06 371
ida.zamzad@omsorgshuset.se

Bokningschef
Catarina Tarangul
08-555 06 375
catarina.tarangul@omsorgshuset.se

Samordnare 
Annika Karlsson
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se

Samordnare
Lotta Boström 
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se 

Administrativ assistent
Linda Nordmark
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se 

Verksamhetsområde Boendestöd

Enhetschef
Ann Wickström
Tel. 08-39 13 94
Mobil 0733-28 66 70
Fax: 08-648 53 70
ann.wickstrom@omsorgshuset.se

Samordnare
Carita Barrales
Tel: 0733-286 735
carita.barrales@omsorgshuset.se

Boendestöd i Skarpnäcks stadsdelsförvaltning
Kärrtorpsvägen 9
121 55 Johanneshov

Träfflokalen Lejdaren
Telefon: 08-649 86 25
Lågskärsvägen 7
Kärrtorp

Kontakta oss