Stockholm

Huvudkontoret

Besöksadress: Varuvägen 9, 125 30 Älvsjö
Postadress: Varuvägen 9, 125 30 Älvsjö

Tel. 08-555 06 300
Fax 08-555 06 360
info@omsorgshuset.se

VD
Kerstin Lundin
Tel. 08-555 06 300 vx
kerstin.lundin@omsorgshuset.se

MAS
Annemarie Tidal
Tel. 08-555 06 320
annemarie.tidal@omsorgshuset.se

Ekonomi och löner

Ekonomichef
Ann-Catrin Wallin
Tel. 08-555 06 310
a-c.wallin@omsorgshuset.se

Ekonomiassistent
Mimmi Jonsson
08-555 06 307
mimmi.jonsson@omsorgshuset.se

Personalhandläggare/löneadministratör
Jaana Joensuu
08-555 06 322
jaana.joensuu@omsorgshuset.se

Löneadministratör
Svitlana Kravchenko
08-555 06 308
svitlana.kravchenko@omsorgshuset.se 

Verksamhetsområde Personlig Assistans

Driftchef Personlig Assistans
Kerstin Lundin
Tel. 08-555 06 300 vxl
kerstin.lundin@omsorgshuset.se

Enhetschef
Per Torstensson
Tel. 08-555 06 302
per.torstensson@omsorgshuset.se

Administrativ assistent
Annelie Malm
Tel. 08-555 06 303
annelie.malm@omsorgshuset.se

Biträdande Enhetschef
Therese Palmcrantz
Personlig Assistans
08-555 06 305
therese.palmcrantz@omsorgshuset.se

Vik. Enhetschef Tyresö
Lisa Knutsson
Tel: 08-555 06 324
lisa.knutsson@omsorgshuset.se

Samordnare Tyresö
Annelie Pernling
Tel: 08-555 06 309
annelie.pernling@omsorgshuset.se

Enhetschef Tyresö
Linda Holmquist - Föräldraledig (Vikarie Lisa Knutsson)

Verksamhetsområde Ledsagar- och avlösarservice

Stockholm Stads Ledsagarservice
Telefon: 08-508 400 50
Telefontid: Måndag till fredag 07:00-17:00

Biträdande Enhetschef 
Pamela Mora
Tel: 08-555 063 71
pamela.mora@omsorgshuset.se

Biträdande Enhetschef 
Ida Zamzad
Tel: 
Ida.Zamzad@omsorgshuset.se

Bokningschef
Catarina Tarangul
08-555 06 375
catarina.tarangul@omsorgshuset.se

Samordnare 
Annika Karlsson
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se

Samordnare
Lotta Boström 
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se 

Administrativ assistent
Linda Nordmark
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se 

Verksamhetsområde Boendestöd

Enhetschef
Ann Wickström
Tel. 08-39 13 94
Mobil 0733-28 66 70
Fax: 08-648 53 70
ann.wickstrom@omsorgshuset.se

Samordnare
Carita Barrales
Tel: 0733-286 735
carita.barrales@omsorgshuset.se

Boendestöd i Skarpnäcks stadsdelsförvaltning
Kärrtorpsvägen 9
121 55 Johanneshov

Träfflokalen Lejdaren
Telefon: 08-649 86 25
Lågskärsvägen 7
Kärrtorp

Kontakta oss