Stockholm

Huvudkontoret

Besöksadress: Götalandsvägen 230 (hus 23), 125 45 Älvsjö
Postadress: Box 28, 125 21 Älvsjö

Tel. 08-555 06 300
Fax 08-555 06 360
info@omsorgshuset.se

VD
Kerstin Lundin
Tel. 08-555 06 300 vx
kerstin.lundin@omsorgshuset.se

MAS
Annemarie Tidal
Tel. 08-555 06 320
annemarie.tidal@omsorgshuset.se

Ekonomi och löner

Ekonomichef
Ann-Catrin Wallin
Tel. 08-555 06 310
a-c.wallin@omsorgshuset.se

Ekonom
Ulrika Wallin
Tel 08-555 06 307
ulrika.wallin@omsorgshuset.se

Personalhandläggare/löneadministratör
Jaana Joensuu
08-555 06 322
jaana.joensuu@omsorgshuset.se

Löneadministratör
Svitlana Kravchenko
08-555 06 308
svitlana.kravchenko@omsorgshuset.se 

Verksamhetsområde Personlig Assistans

Driftchef Personlig Assistans
Kerstin Lundin
Tel. 08-555 06 300 vxl
kerstin.lundin@omsorgshuset.se

Verksamhetschef
Isabella Hernsjö
Tel. 08-555 06 302
isabella.hernsjo@omsorgshuset.se

Enhetschef
Jessica Synnerfors - föräldraledig

Enhetschef
Christin Viklund
Tel: 08-555 06 305
christine.viklund@omsorgshuset.se

Administrativ assistent
Annelie Malm
Tel. 08-555 06 303
annelie.malm@omsorgshuset.se

Enhetschef Lidingö, Tyresö, sjukskriven (vikarie Isabella Hernsjö)
Pamela Mora Quevedo
08-555 06 324
pamela.mora@omsorgshuset.se

Tillförordnad enhetschef Tyresö
Linda Holmquist
Tel: 08-555 06 309
linda.holmquist@omsorgshuset.se

Samordnare Tyresö
Lisa Knutsson
Tel: 08-555 06 324
lisa.knutsson@omsorgshuset.se

Verksamhetsområde Ledsagar- och avlösarservice

Stockholm Stads Ledsagarservice
Telefon: 08-508 400 50
Telefontid: Måndag till fredag 07:00-17:00

Enhetschef
Malin Westerlund
Tel: 08-555 06 372
malin.westerlund@omsorgshuset.se

Biträdande enhetschef
Ida Zamzad
Tel. 08-555 06 371
ida.zamzad@omsorgshuset.se

Bokningschef
Catarina Tarangul
08-555 06 375
catarina.tarangul@omsorgshuset.se

Samordnare 
Annika Karlsson
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se

Samordnare
Lotta Boström 
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se 

Administrativ assistent
Linda Nordmark
08-508 400 50
ledsagarservice@omsorgshuset.se 

Verksamhetsområde Boendestöd

Enhetschef
Ann Wickström
Tel. 08-39 13 94
Mobil 0733-28 66 70
Fax: 08-648 53 70
ann.wickstrom@omsorgshuset.se

Samordnare
Carita Barrales
Tel: 0733-286 735
carita.barrales@omsorgshuset.se

Boendestöd i Skarpnäcks stadsdelsförvaltning
Kärrtorpsvägen 9
121 55 Johanneshov

Träfflokalen Lejdaren
Telefon: 08-649 86 25
Lågskärsvägen 7
Kärrtorp

Kontakta oss